41 medali zdobyli pływacy i pływaczki UKS OMEGA

Młodzi pływacy OMEGI rywalizowali w Giżycku i Augustowie, podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 10,11 lat oraz Mistrzostw Młodzików 12- latków i III Otwartych Zawodów Pływackich pod Patronatem Burmistrza Giżycka.

Zdjęcie grupowe

Zawody zorganizowane według regulaminu Polskiego Związku Pływackiego, stanowią rocznikowy sprawdzian najmłodszych pływaków (roczników 2013-2011) posiadających licencję zawodniczą. W Giżycku rywalizowało łącznie 171 zawodników z 17 klubów. Dwudziestu dwóch zawodników UKS OMEGA Sokółka zdobyło w sumie 41 medali: 18 złotych, 13 srebrnych, 10 brązowych. W Augustowie nasz klub reprezentowała Dominika Olchowik, która zdobyła trzy medale: srebrny na 50 metrów stylem dowolnym i dwa brązowe na 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem grzbietowym.

 

Medaliści UKS OMEGA w Sokółce:

W kategorii wiekowej 10 lat:

 • Lena Matys – złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym, srebrny medal na 100 metrów stylem zmiennym i brązowy medal na 50 metrów stylem grzbietowym;
 • Aleksandra Tur – dwa złote medale na 50 metrów stylem grzbietowym i 100metrów stylem zmiennym oraz srebrny medal na 50 metrów stylem dowolnym;
 • Lena Staranowicz – brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 12 lat:

 • Dawid Gremza – brązowy medal na 200 metrów stylem klasycznym

W kategorii wiekowej 13 lat:

 • Paulina Breczko – cztery złote medale na 100 i 400 metrów stylem dowolnym oraz 100 i 200 metrów stylem grzbietowym
 • Hanna Wiercińska – dwa złote medale na 100 i 200 metrów stylem klasycznym , srebrny medal na 100 metrów stylem dowolnym i brązowy medal na 200 metrów stylem grzbietowym;
 • Aleksandra Stupak – złoty medal na 200 m stylem zmiennym i trzy srebrne medale na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym oraz 100metrów stylem klasycznym;
 • Aliaksandra Savashynskaya – dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na 100 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem dowolnym;
 • Wiktor Hajduczenia – dwa złote medale na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym i srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym oraz brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym;
 • Kornel Gimier – dwa złote medale na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 14 lat i starsi:

 • Dawid Uljasz ( rocznik 2007 ) – trzy złote medale na 100 i 200 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem dowolnym oraz brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym;
 • Maksymilian Reszuta ( rocznik 2009 ) – dwa srebrne medale na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym;
 • Amelia Jurgiel ( rocznik 2008 ) – złoty medal na 200m stylem grzbietowym i srebrny medal na 100 metrów stylem dowolnym;
 • Zuzanna Breczko ( rocznik 2008 ) – srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym i brązowy na 200 metrów stylem klasycznym;

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS OMEGA: Ada Kozaczyńska, Maja Kozaczyńska, Aleksandra Firs, Michał Tomaszycki, Anastazja Paszko, Stasia Primak, Natalia Glińska oraz Iza Paszko.

W klasyfikacji generalnej za trzy najlepsze starty w roczniku 2013 Aleksandra Tur zajęła pierwsze miejsce, a Lena Matys drugie miejsce. Zaś w roczniku 2010 w kategorii dziewcząt trzy pierwsze miejsca zajęły dziewczyny z OMEGI : Paulina Breczko , Hanna Wiercińska i Aleksandra Stupak. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców Wiktor Hajduczenia zajął trzecie miejsce. Dawid Uljasz w tej samej klasyfikacji, w kategorii wiekowej 14 lat i starsi, zajął drugie miejsce.

Rozegrane zawody są uwieńczeniem sezonu letniego dla pływaków z rocznika 2011-2013. Zajmując wysokie miejsca indywidualnie i drużynowo udowadniamy, że ogrom pracy wykonany przez naszych podopiecznych przynosi wymierne efekty. Jako trenerzy jesteśmy dumni z naszych młodych pływaków.

(KS) UKS OMEGA


Zobacz również

Skip to content