Uczniowie pokazali swoje talenty

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem podziwiali występy młodych artystów podczas II Gminnego Pokazu Talentów. Impreza odbyła się we wtorek 9 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Swoją obecnością imprezę zaszczyciły również panie wizytatorki z Kuratorium Oświaty w Białymstoku – Agnieszka Anna Iwanicka i Karina Anna Smaka, kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miejskim w Sokółce – Anna Sidor-Żemajduk, dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury – Barbara Maj, przewodnicząca Rady Rodziców – Dorota Augustynowicz, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminnych oraz rodzice i najbliżsi młodych artystów.

Pokaz młodych talentów

Pokaz rozpoczął dyrektor szkoły pan Adam Bitiucki, cytując słowa S. Staszica: „Talent jest jak kawałek szlachetnego materiału. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. Swoje niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne i sprawnościowe zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Sokółki oraz ze Starej Kamionki i Starej Rozedranki. Uczniowie zaprezentowali przed publicznością to, co potrafią robić najlepiej, były tańce, śpiew i gra na instrumentach.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać „Dziecięcą poleczkę”, niezwykłe układy taneczne, sprawność w układaniu kostki Rubika czy wysłuchać piosenek solistów i zespołów wokalnych. Nie zabrakło również utworów instrumentalnych: gry na skrzypcach, akordeonie czy trąbce. Jeden z uczestników imprezy w ekspresowym tempie ułożył trzy Kostki Rubika. Wszyscy świetnie się prezentowali i na koniec wspólnie wzięli udział w tańcu „Jerusalema”.

Honorowy Patronat nad pokazem talentów objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, od której młodzi artyści otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki.

Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kiermasz ciast, a dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cel charytatywny. Dzięki współpracy z Sokólskim Ośrodkiem Kultury młodzi wykonawcy mogli wystąpić na profesjonalnej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem. Klimat występów artystycznych stworzyły również zasłony i światła, które udostępnił pan Mariusz Bienasz z ekipą High Power Sokółka.

(DB, SP1) Fot.: E. Krychniak


Zobacz również