Spotkanie z pisarką Anną Rybakiewicz

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczął się w poniedziałek 8 maja 2023 r. Od rana do Biblioteki spływały życzenia od Czytelników, które rozgrzewały serca bibliotekarek i dodawały wiatru w żagle przy przygotowywaniu jak najciekawszych atrakcji.

Anna Rybakiewicz

Pierwszą z atrakcji było zapowiedziane spotkanie z pisarką Anną Rybakiewicz. Pani Anna przyjechała do nas prosto z Łomży i od razu zawojowała przestrzeń bibliotecznej czytelni swoim temperamentem i pełną werwy charyzmą. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać szczegółów na temat powstawania jej dwóch ostatnich, bardzo dobrze przyjętych, książek: „Lekarka nazistów” i „Złodziejka listów”. Pierwsza jest debiutem autorki, który zaskoczył czytelników świetnym stylem, pieczołowicie naszkicowanymi realiami historycznymi opartymi o szczegółowe eksploracje pisarki, oraz opowieści rodzinne i z najbliższych źródeł. Wyznała, że największą trudność sprawia jej nazywanie bohaterów i czasami zapożycza prawdziwe imiona i nazwiska przodków przyjaciół.

Pani Anna zdradziła, że książki pisze przede wszystkim dla siebie, nie próbuje wpisać się w dominujące trendy, rozwija fabuły, które ją fascynują i pobudzają. W głowie, już rozpoczynając pisanie, ma zarysowane zakończenie historii. Napisanie jednej książki zajmuje jej zaledwie 4 miesiące i w planach na najbliższy rok ma już wydanie kolejnych 4 historii! W trakcie spotkania padało wiele pytań, m.in. o autentyczność opisywanych przez nią historii i anegdot historycznych, o ulubionych pisarzy, inspiracje i proces twórczy. Na koniec spotkania była możliwość nabycia książek autorki i otrzymania osobistej dedykacji.

Pani Annie Rybakiewicz bardzo dziękujemy za fascynujące spotkanie, a Państwa zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w Bibliotece oraz korzystania z zaplanowanych na najbliższy tydzień atrakcji.

Spotkanie odbyło się pod patronatem Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej.

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content