Zaproszenie na wystawę prac Natalii Radziszewskiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do oglądania wystawy Natalii Radziszewskiej pod tytułem: “Cosplaye z Wiedźmina w plenerach Gminy Ciechanowiec”.

Natalia Radziszewska jest fotografką, portrecistką, cosplayerką oraz wielką fanką Władcy Pierścieni i Wiedźmina. „W wolnych chwilach podróżuję pomiędzy światami wcielając się w to i owo – tak powstają autoportrety. Zdjęciami zawsze chcę przekazać COŚ WIĘCEJ”.

Cosplaye z Wiedźmina w plenerach Gminy Ciechanowiec

Wystawa „Cospleye z Wiedżmina” to efekt lokalnej inicjatywy w ramach Ciechanowieckiej Akcji Kulturalnej. Większość ujęć została wykonana w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Postacie jakie zostały zaprezentowane to między innymi: Triss, Ciri, Yennefer, Ves, Anna Henrietta i wiele innych.

Pojęcie „Cosplay” pochodzi od słów costume playing, czyli “zabawa w przebieranie” – jest to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania, charakteryzację i wcielają się w fikcyjną postać. Osoby (cosplayerzy) tworzący kostiumy swoich ulubionych postaci, do których chcą się upodobnić, muszą wykazać się kreatywnością ale także różnymi, artystycznymi i rzemieślniczymi umiejętnościami, w tym projektowaniem, krawiectwem, wizażem a często także kaletnictwem itp. hobby to nie stawia granic poza wyobraźnią, nie ma znaczenia wiek, a pomysł.

Prace będzie można oglądać do końca maja 2023 r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content