13 medali UKS Omega

1 kwietnia 2023 r. w Mławie odbyły się Ogólnopolskie Sztafetowe Zawody Pływackie, w których z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pływacy UKS OMEGA.

W zawodach wzięło udział 343 zawodników reprezentujących 20 klubów z Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Sochaczewa, Kutna, Olsztyna, Ciechanowa, Wyszkowa, Radomia, Szczytna, Łomży, Ostrołęki, Grudziądza, Malborku i Mławy. Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych:10 lat ,11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat i 15 lat.

Zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 13 medali (6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe).

Medaliści UKS OMEGA w Sokółce:

W kategorii wiekowej 10 lat:
Sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym w składzie: Aleksandra Tur, Lena Matys, Dominika Olchowik i Ada Kozaczyńska zajęła pierwsze miejsce;
Lena Matys – dwa złote medale za 25 i 50 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 12 lat:
Filip Stackiewicz – srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym;
Maja Kozaczyńska – brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 14 lat:
Natalia Glińska – zdobyła trzy medale, dwa złote na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 50 m stylem klasycznym.
Maksymilian Reszuta – brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 15 lat:
Amelia Jurgiel – srebrny medal na 100m stylem grzbietowym;
Zuzanna Breczko – złoty medal na 100 metrów stylem zmiennym i dwa brązowe na 50 metrów stylem klasycznym i motylkowym.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika, wśród 10 latków Lena Matys zajęła drugie miejsce, a Natalia Glińska również była druga wśród 13 latków.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy OMEGI: Gimier Kornel, Pieszko Adrian, Tomaszycki Michał, Gremza Dawid, Konik Maja, Zajczyk Magdalena, Firs Aleksandra, Paszko Izabela, Primak Stanisława oraz Grynczel Dawid.