Co dla nas znaczy UE?

Cztery młode kobiety: Kinga, Ola, Olga i Magdalena ze wsparciem Sokólskiego Ośrodka Kultury biorą udział w projekcie „Europa z naszej ulicy” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Ich projekt #CoDlaMnieZnaczyUE znalazł się w finałowej 10, wybrany spośród 140 projektów z całej Polski.

#CoDlaMnieZnaczyUE

Dziewczyny, jako jedyne z Podlasia, 15 marca w Warszawie zaprezentują swoje dotychczasowe działania – krótki film podsumowujący challenge #CoDlaMnieZnaczyUE. Nagrodą główną w konkursie jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli. Kinga, Ola, Olga i Magda od kilkunastu dni zachęcają w mediach społecznościowych do udziału w wyzwaniu i odpowiedzi na pytanie – jak postrzegamy Unię Europejską z perspektywy z swojej ulicy. Inspiracją do napisania projektu i postawieniem pytania o znaczeniu UE w naszym życiu, dziewczyny skłoniła obecna sytuacja geopolityczna oraz wojna w Ukrainie, ale także fakt, że same są pierwszym pokoleniem urodzonym po przystąpieniu Polski do UE.

Na wyzwanie-challenge jak dotąd odpowiedziało ponad dwadzieścia osób, w tym koledzy i koleżanki, także zza granicy, przedstawiciele lokalnych władz, ludzie kultury, teraz czekamy na Was! Zapraszamy do udziału w challenge’u i odpowiedzi na pytanie: Co dla mnie znaczy UE? Wystarczy powiedzieć to w kilku zdaniach i udostępnić we własnych mediach społecznościowych koniecznie z odznaczeniem hasztagu #CoDlaMnieZnaczyUE. Dziękujemy, w imieniu własnym, jako partnera i dziewczyn!

https://www.facebook.com/europaznaszejulicy

SOK / Kinga, Ola, Olga i Magdalena


Zobacz również

Skip to content