Zaproszenie na premierę “Zemsty”

Teatr amatorski Sokólskiego Ośrodka Kultury szykuje (oho!) „Zemstę” – a to lektura po prawdzie obowiązkowa w Roku Aleksandra Fredry (230. rocznica urodzin pisarza)… Spokojnie, nie musicie od razu biec do biblioteki – po prostu dajcie się zaprosić do Kina „Sokół” na premierę, 12 marca 2023 r. o godz. 15.00.

Plakat

Aktorzy-amatorzy od miesięcy przygotowują się pod czujnym okiem reżysera Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Jak przyznają – łatwo nie jest – bo język bardzo niewspółczesny i do tego rymowany. Dodają jednak zaraz, że – zabawa przy tym jest przednia – bo Fredro to komizm do potęgi trzeciej: sytuacji, postaci i języka. Nie bez kozery autor uznany za najwybitniejszego polskiego komediopisarza.

Gwarantujemy, że jak zwykle reżyser i „artyści” zaskoczą publiczność swoją interpretacją słynnej komedii, która obnaża ludzie przywary, aktualne wczoraj i dziś, bo: „Nie ma dnia bez sprzeczki, zwady / Lecz potrzebne i układy”. Wstęp na premierę jest wolny. Gorąco zapraszamy, przybywajcie „jeśli nie chcecie naszej zguby…

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content