Minął pierwszy tydzień „Ferii z Biblioteką”

Minął I tydzień ferii pod hasłem: „Ferie z Biblioteką. Starożytny Egipt.” Aura pogodowa nie rozpieszczała feriowiczów, którzy spędzają ten wolny czas w domu. W związku z tym Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej zabrał wszystkich chętnych do… Starożytnego Egiptu i… zrobiło się gorąco, słonecznie oraz… bardzo radośnie!

Ferie w bibliotece

Już pierwszego dnia dowiedzieliśmy się: Co wspólnego mają ze sobą: nemesa, odcięty nos, ogolona brew i zapasy? A to wszystko dzięki wesołemu quizowi, który był wstępem do dalszej przygody. Wykonaliśmy własne nemesy, a potem zrobiliśmy pokaz naszych wesołych nakryć głowy z XXI wieku.

Drugiego dnia ferii nie omieszkaliśmy spotkać się przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Paniami: st. sierż. Pauliną Olechno oraz mł. asp. Anną Olechowską, które wygłosiły niezwykle ciekawą pogadankę o bezpieczeństwie naszych dzieci w domu i na podwórku.

Środa minęła nam na wielkim szaleństwie z…. mumiami! Najpierw była przymiarka dla chętnych. Okazało się, że każdy choć raz chciał owinąć się w starożytne bandaże i zatańczyć mumiowy taniec. Miało byś strasznie i groźnie, ale my oswoiliśmy starożytne zaświaty i bawiliśmy się doskonale.

W czwartek przyszedł czas na papirusy i pismo hieroglificzne. Każdy mógł wykonać własny papirus i zabrać na pamiątkę do domu. Był to też wyjątkowy dzień, gdyż poznaliśmy starożytnych egipskich bogów i ich mrożące nie raz krew w żyłach biografie.

A w piątek… Nadeszło pożegnanie w Egiptem… Obejrzeliśmy galerię powstałych zdjęć, pośmialiśmy się, a potem wykonaliśmy egipskie rydwany, którymi wyruszamy ku przygodzie, jaka nas czeka w drugim tygodniu ferii z biblioteką, na który serdecznie zapraszamy!

(MWS)

Skip to content