DKF “Fantom” zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy “Fantom” rozpoczyna nowy rok polskim filmem w reżyserii Jacka Lusińskiego o tajemniczym tytule “ŚUBUK”.

To projekt stworzony z potrzeby serca, zainspirowany autentyczną historią. Jest to historia matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. To opowieść trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem oraz czułym humorem, pokazująca siłę kobiety, matki oraz wynosząca ponad horyzont odmienne postrzeganie świata.

W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Gorol, znana z takich filmów jak “Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, oraz “Magnezja” Maćka Bochniaka. Aktorka o swej roli w filmie mówi, że “Jest to najważniejsze i najpotężniejsze zadanie jakie postawiono jej do tej pory w kinie”. W filmie wystąpią również Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna oraz Filip Pławiak.

Gościem pokazu będzie Tomasz Adamski – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 12.01.2023 o godz.18.00 wstęp 7 zł.

(MP) Kino “Sokół”


Zobacz również

Skip to content