Zaproszenie na wystawę zdjęć pt. „Sokólszczyzna zimą”

Biblioteka Publiczna Serdecznie zaprasza do oglądania najnowszej wystawy Mieczysława Żywolewskiego pt. „Sokólszczyzna zimą”.

Pan Mieczysław mieszka w Sokółce od urodzenia i jest doskonałym przykładem na to, że pasję można odkryć w każdym wieku. Sam zaczął fotografować po sześćdziesiątce. Małymi krokami rozwijał się, poznawał ciekawych ludzi i uczył się nowych rzeczy. Od kilku lat prowadzi fan page na Facebooku „Przez Wzgórza Sokólszczyzny po Suwalszczyznę”, gdzie zamieszcza fotografie skupiające się głównie na urokach naszej małej ojczyzny.

Mówi o sobie, że jest lokalnym patriotą, bowiem promuje piękno Podlasia praktycznie na cały świat. Dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez aparatu w dłoni.

Najnowsza wystawa Pana Mieczysława przedstawia piękne krajobrazy oraz dzikie zwierzęta i ptaki uchwycone zimą. Wiele innych zdjęć można znaleźć w publikacji pt. „Podróż ze smakiem Tatarskim Szlakiem” wydanej przez Stowarzyszenie LGD Szlak Tatarski. Album zawiera mnóstwo zdjęć wykonanych przez autora, ukazujących walory krajobrazowe Podlasia.

Wystawę można oglądać do końca stycznia w holu biblioteki. Serdecznie Zapraszamy!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content