Koncert Świąteczny w SSM

W sobotę, 17 grudnia 2022 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się Koncert Świąteczny.

Po dwóch latach pandemicznych restrykcji uniemożliwiających wspólne kolędowanie, społeczność szkolna z utęsknieniem i radością spotkała się w szkolnej auli. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzinami, nauczyciele, a także goście honorowi – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Koncert Świąteczny w SSM

Młodzi muzycy grą i śpiewem przybliżyli zgromadzonej publiczności atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na świątecznie przystrojonej scenie zabrzmiały kolędy wykonane na fortepianie, gitarze, skrzypcach, flecie poprzecznym, trąbce, waltorni, sakshornie i puzonie. Można było posłuchać także występów wokalnych. Uczniowie zaprezentowali się zarówno solo, jak i w zespołach. Zwieńczeniem koncertu był występ chóru szkolnego, którym zadyrygowała Pani Iwona Słoma. Koncert poprowadzili nauczyciele – Pani Marlena Ostrowska i Pan Marcin Rogalski.

Po koncercie głos zabrali Pani Burmistrz Ewa Kulikowska oraz Dyrektor szkoły Pan Dariusz Jacek Drewnowski. W swoich wypowiedziach nie kryli wzruszenia koncertem i złożyli świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem przy dźwiękach kolęd wykonanych przez nauczycieli – Panią Annę Piotrowską na skrzypcach i Pana Róbert Jurčo na akordeonie. Na przybyłych gości czekał także słodki poczęstunek zorganizowany przez społeczność rodziców na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Edytą Oszer. Na zakończenie spotkania goście wspólnie zaśpiewali kolędy.

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content