Relacja ze spotkania autorskiego z Moniką Godlewską

16 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła pisarkę Monikę Godlewską. Autorka promowała trzecią część cyklu z Norą Harding – pt. „Dama Pik”.

Spotkanie autorskie z Moniką Godlewską

Pani Monika na co dzień pracuje w sokólskim szpitalu jako chirurg, a w wolnym czasie pisze i wciąż tworzy nowe historie. „Dama Pik” to ostatni tom zaplanowanej trylogii. Powieść ta zebrała dobre recenzje czytelników i otrzymała nominację w plebiscycie „Najlepsza książka na jesień” w serwisie Granice.pl.

W środowe popołudnie czytelnicy dyskutowali o finałowej części cyklu. Jak zdradziła autorka, mimo dość otwartego zakończenia książki, nie planuje ona kontynuacji losów głównej bohaterki.

Pani Monika opowiedziała również o wydanej niedawno antologii opowiadań pt. „Z liśćmi szumiące”, w której to znajduje się jej opowiadanie pt. „Próba wody, próba ognia”. Jak sama autorka mówi „porusza ono temat ważny, o którym trzeba mówić głośno. W tekście przewija się motyw wiedźm, a akcja rozgrywa się w odciętej od świata osady w głębi Puszczy”.

Dziękujemy wszystkim gościom za aktywny udział w spotkaniu, tym bardziej przyjemnym, że gościliśmy pisarkę z naszego miasta. Zachęcamy do wypożyczania książek Moniki Godlewskej, a także już dziś zapraszamy na nasze grudniowe wydarzenia o których będziemy informować niedługo. Zaglądajcie na naszą stronę internetową oraz stronę na facebooku!

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content