Moje Archiwum Rodzinne – warsztaty

Jeżeli masz zdjęcia, dokumenty, przedmioty które chciałbyś zabezpieczyć, uporządkować – przyjdź w sobotę, 22 października, na warsztaty do Sokólskiego Ośrodka Kultury. Odbędą się tam warsztaty z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów.

Plakat

Organizatorzy zaplanowali jednego dnia dwa warsztaty. O godzinie 10.00 odbędzie się wykład o tym jak wygląda tworzenie swojego rodzinnego archiwum. Po przerwie kawowej planowana jest druga część, która będzie praktyczna. O 12.00 uczestnicy zajmą się pracą nad zabezpieczeniem przyniesionych przez nich pamiątek. Warsztatowicze poznają archiwalne BHP, czyli czego nie robić żeby nie zaszkodzić rodzinnym zbiorom, jak zabezpieczyć je w warunkach domowych.

Wydarzenie odbędzie się 22 października w sali konferencyjnej Sokólskiego Ośrodka Kultury na ul. Piłsudskiego 1 (Kamienica Tyzenhauza, wejście Punk Informacji Turystycznej).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 733 007 796. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie jest częścią projektu „Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośnicy Ziemi Sokólskiej przy wsparciu Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, gminę Sokółka.

Edyta Wiśniewska, SOK


Zobacz również

Skip to content