Zaproszenie na warsztaty kulinarne

Filozof Andrzej Szahaj napisał, że wielokulturowości to coś, co wzbogaca nasze życie w sensie duchowym dzięki temu, że prowadzi do rozszerzenia naszej wyobraźni kulturowej. Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki zgadza się z tym, dlatego proponuje warsztaty kulinarne, podczas których dowiemy się jak członkowie różnych kultur naszego miasta radzą sobie w kuchni.

Kuchnie pięciu kultur

Zapraszamy do zmierzenia się z przygotowaniem tradycyjnych potraw z kręgu kultury tatarskiej, polskiej, żydowskiej, romskiej oraz ukraińskiej. Na każdych warsztatach posłuchamy prelekcji o zwyczajach i kulturze poszczególnych grup etnicznych.

Kolejnym krokiem na drodze wielokulturowości będzie wyjazd integracyjny na Festiwal Kultur w Suchowoli. Zadbamy także o zdrowie i kondycję dzięki ćwiczeniom na krytym basenie i w jacuzzi.

Realizacja działań z projektu „Kuchnie pięciu kultur” będzie możliwa dzięki grantowi z programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

Katarzyna Bułkowska

Skip to content