Szachiści zadowoleni z wyników na Mistrzostwach Polski

Zdjęcie grupowe

W dniach 29.04–3.05– 8.05.2022 r. w Poroninie odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6, 7 i 8.

Mistrzostwa zorganizował Ośrodek Wypoczynkowy Limba Poronin i UKS przy SP 8 Chrzanów na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, przy współpracy i wsparciu finansowym Szachowej Akademii Chess in Chrzanów oraz budżetu Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Sportu.

W mistrzostwach udział wzięło 235 najmłodszych szachistów z Polski. Akademię sportów Umysłowych Sokółka reprezentowali zawodnicy uzyskując dobre wyniki:

  1. Aleksander Dziełak – SP Janów– 6,5 pkt z 9 – Alek awansował do Mistrzostw Polski do lat 10 na rok 2023 oraz uzyskał prawo do udziału w Mistrzostwach Europy do lat 8 w 2022 roku.
  2. Emilia Kocisz – Przedszkole nr 5 w Sokółce – 5 pkt. Zdobyła IV kategorię szachową.
  3. Natalia Wieliczko – SP nr 2 z oddziałami przedszkolnymi – 4 pkt. Zdobyła V kategorię szachową.
  4. Lilianna Ławreszuk – SP nr 2 z oddziałami przedszkolnymi – 4 pkt. Zdobyła V kategorię szachową.
  5. Dawid Bulej – Przedszkole nr 5 w Sokółce – 2,5 pkt. Zdobył V kategorię szachową
  6. Filip Łukaszuk – Przedszkole nr 4 w Sokółce – 2 pkt
  7. Emilia Płocharczyk – Przedszkole nr 1 w Sokółce – 2 pkt

Zawodnicy są zadowoleni z uzyskanych wyników, bogatsi o nowe doświadczenia z turnieju w Poroninie wrócili zadowoleni do Sokółki. Przed nimi następne ważne turnieje: Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, Eliminacje Międzywojewódzkie Lubelsko-Podlaskie i inne.

Zarząd Akademii Sportów Umysłowych Sokółka dziękuje rodzicom za transport szachistów na Mistrzostwa oraz opiekę podczas turnieju. Dzięki pomocy młodzi szachiści mogli reprezentować Sokółkę, klub Akademii Sportów Umysłowych Sokółka, przedszkola, szkoły. Udział w Mistrzostwach Polski dofinansowała Burmistrz Sokólski p. Ewa Kulikowska.

Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również