Wystawa prac Łukasza Kundzicza

Z Łukaszem Kundziczem i jego niesamowitą twórczość artystyczna została zaprezentowana w piątek 22 kwietnia 2022 roku podczas wernisażu w Sokólskim Ośrodku Kultury, w kamienicy Tyzenhauza (w sali wystawienniczo – konferencyjnej).

Zdjęcie grupowe

Pochodzi „stąd”. Rocznik 1985. Sokółczanin, studiował grafikę cyfrową oraz projektowania ubioru w Łodzi, potem ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Nie interesują go pejzaże, tworzy zanurzony w klimat miejski, inspiruje go street art, graffiti. Jego prace to ironiczne spojrzenie na świat i sztukę. Są jak „tragikomedia”. Ulubiony kolor to czarny, który wg artysty łączy w sobie wszystkie kolory. Na tej wystawie, wśród bieli i czerni pojawia się gościnnie kolor złoty.

Łukasz Kundzicz, bo o nim mowa, w swojej twórczości łączy, miksuje i dekonstruuje sztuki wizualne, popkulturę, niesformalizowaną kulturę i tematy konsumpcjonizmu i antysystemowe ujęcie świata. Prace powstałe odręcznie, ale także cyfrowo, ukazują otaczający nas świat w symetryczny, regularny sposób. Twórca na spotkaniu opowiedział o swojej pracy i inspiracjach. Pytany o metodę rysowania udostępnił do wglądu swój osobisty szkicownik, w którym „notuje” drobne projekty, które potem stają się częścią nawet potężnych prac graficznych. Związany z grupą 8 artystów warszawskich wykonuje projekty uliczne ale także prezentuje swoje prace w jednej z galerii w stolicy. Na wystawie w SOK-u można zobaczyć najnowsze prace artysty: grafiki, graffiti, kompozycje przestrzenne.

Łukasz Kundzicz wykonał także wielkoformatową pracę, którą na co dzień będzie można podziwiać w holu kamienicy Tyzenhauza, na półpiętrze. Mamy nadzieję, że to doskonałe połączenie historycznej wartości zabytkowej kamienicy z nowoczesnością street artu spodoba się odwiedzających kamienicę gości.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 – ul. Piłsudskiego 1, Punkt IT.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content