Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

W piątek 22.04.2022 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie uczniów z Grażyną Bąkiewicz, autorką książek dla dzieci i młodzieży, historyczką, nauczycielką. Pisarka nominowana była do nagrody IBBY i do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002.

Pani Grażyna pisze książki przygodowe o młodzieży i dla młodzieży. Bajki fascynowały ją od najmłodszych lat, próbowała je pisać już jako mała dziewczynka. Pracując w szkole uwielbiała słuchać dziecięcych opowieści, które mają naturalny dar snucia przeróżnych historii. Zainspirowało ją to do stworzenia wielu powieści.

Spotkanie z uczniami

Na spotkaniu opowiedziała uczniom o kilku swoich książkach, starych zamkach mających swoje sekrety, z którymi związane są pełne grozy, niewyjaśnione historie. W swoje opowieści wplotła trochę faktów z historii, którą jest jej pasją. Uczniowie chętnie zadawali pytania, byli ciekawi ile trwa napisanie jednej książki, która z powieści jest ulubioną i dlaczego.

Spotkanie odbyło się w ramach kwietniowych spotkań autorskich organizowanych przez Książnicę Podlaską w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content