Zaproszenie na Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne to propozycja Sokólskiego Ośrodka Kultury dla rodzin oraz osób indywidualnych, które chcą nauczyć się własnoręcznie wykonywać PLAMĘ WIELKANOCNĄ lub tworzyć PISANKI (metodą batikową).

Plakat

Warsztaty są całkowicie bezpłatne, oferujemy pomoc doświadczonych instruktorów SOK. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

TERMIN: 9 kwietnia (sobota) 2022 r., godzina 11:00-13:00, MIEJSCE: Sokólski Ośrodek Kultury – Sala “Lira” (wejście od ul. Grodzieńskiej 1).

Program szczegółowy warsztatów – do wyboru:

  • nauka wykonywania różnych kwiatków z bibuły kolorowej marszczonej i włoskiej, przygotowanie materiałów niezbędnych do wykonania palmy, nauka komponowania i techniki łączenia elementów przygotowanych w formę PALMY WIELKANOCNEJ (typu kurpiowskiego)
  • nauka wykonywania PISANEK w technice batiku szpilkowego, dowiecie się jak wyglądają wzory tradycyjne dla naszego terenu, jak przygotować jajko, jak nakładać wosk i w końcu: jak farbować?

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie swoich wydmuszek lub gotowanych jajek (powinny być gotowane ok. 10 min.) Można zaopatrzyć się też we własne gałązki bukszpanu, barwinku itd. Dla osób którym nie mają możliwości przygotowania jajek do malowania – na miejscu będzie możliwość zakupu wydmuszek (1.50 zł/sztuka)

SOK


Zobacz również

Skip to content