SP2 na pomoc Ukrainie

W związku sytuacją panującą na Ukrainie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 włączyła się w akcje wsparcia na rzecz jej mieszkańców zarówno tych, którzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny jak i tych, którzy w niej pozostali.

Szkolne Koło PCK zebrało ponad 200 kg darów: żywność długoterminową, kosmetyki, chemię gospodarczą, środki opatrunkowe i koce. Zebrane dary zostały przekazane do Sokólskiego Funduszu Lokalnego z ramienia Rejonowego Oddziału PCK w Sokółce.

W dniach 7-10 marca 2022 r. Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę pieniędzy na zakup leków i środków opatrunkowych, które trafią do walczącej Ukrainy. Zebrano kwotę w wysokości 3216 zł, która również została przekazana do Sokólskiego Funduszu Lokalnego.

Szkoła wyraża też swoje wsparcie dla Ukrainy poprzez niebiesko – żółte i biało – czerwone dekoracje, gazetki i praca plastyczne uczniów. Jest to tym bardziej ważne, ze względu na obecność szkole nowych uczniów pochodzących z Ukrainy. Każdego dnia społeczność szkolna stara się im pomóc odnaleźć w nowej sytuacji, by czuli się dobrze i bezpiecznie.

Szkolne Koło PCK
Szkolne Koło Wolontariatu

Skip to content