Tydzień Kobiet w Sokólskim Ośrodku Kultury

Tydzień Kobiet w Sokólskim Ośrodku Kultury rozpoczęty został wernisażem wystawy “Kobiety – autorska wystawa prac Magdaleny Talmon”, który miał miejsce w piątek 5 marca 2022 r., w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza.

Wystawa prac Magdaleny Talmon

Wystawa dostępna jest w sali wystawienniczej “Kamienicy Tyzenhauza” na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 1 do 11 kwietnia 2022 r., w godzinach od 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Jak wiele twarzy ma kobieta i jaka płynie z niej siła ? A jednocześnie jaka potrafi być spokojna i opanowana, subtelna i uwodzicielska. Ten kalejdoskop kobiecych emocji zobaczyć można na portretach kobiecych autorstwa wyjątkowo uzdolnionej malarki Magdaleny Talmon. Prace wykonane w technice łączącej ikonografię i komiks idealnie odzwierciedlają pełen wachlarz kobiecych emocji. Bo czyż kobieta nie jest zmienną? Aby się o tym przekonać zapraszamy do Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Magdalena Talmon – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku , Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Policealnego Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim to kobieta wielu talentów organizatorka różnego rodzaju działań: warsztatów scenograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Prowadzi również zimowiska, półkolonie , zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, wernisaże, wystawy, festyny oraz pikniki rodzinne. Obecnie jest instruktorem plastyki jak też prowadzi zajęcia w Pokojach Prac Twórczych w Podlaski Instytucie Kultury w Białymstoku. Wcześniej współorganizowała w Galerii Świetlik w Sobolewie, happeningu „Sztuka na podwórku”, „Niedzielne spotkania ze sztuką” w latach 2010 -2013 r. Brała udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego w latach 2012 i 2014r. Interdyscyplinarnych Warsztatach Artystycznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz warsztatach „Poszerzenie pola-nowe przestrzenie dla kreatywnych” organizowane przez Laboratorium Edukacji Twórczej CSW w Warszawie. Uczestniczyła w plenerach artystycznych organizowanych przez Białostockie Towarzystwo Sztuk Pięknych, gminę Korycin, Sokółka, Malinówka, Łapy. Współpracuję z Uniwersytetem III Wieku, Akademią +50 , senior Białystok. Prowadzi zajęcia rękodzielnicze w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków w Białymstoku. Należy do zespołu opracowania Programu na rzecz osób starszych w województwie podlaskim na lata 2016-2020. Prowadzi stronę @pogotowie plastyczne dla amatorów i osób zaczynających przygodę ze sztuka. Projektantka dwóch białostocki murali ” Matka Natura” „Matka Natura – Biała” Ma na koncie ponad 24 wystawy indywidualnych i 7 wystaw zbiorowych.

Zdjęcia Krzysztof Frejus
Sylwia Nowakowska, SOK


Zobacz również