Mistrzowie Origami ze SP w Starej Rozedrance

5 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 47 w Białymstoku odbyło się jubileuszowe XX Święto Origami połączone z rozstrzygnięciem XV Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starej Rozedranki wzięli udział w tej uroczystości. Mistrzami Orgiami ze Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance zostali:

  • Jan Boćwiński z klasy II otrzymał nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Białegostoku za pracę „Kraina lodu” oraz I miejsce za zestaw prac „Papuga – Piraci z Karaibów”, „Strażak”;
  • Dawid Wysocki z klasy II otrzymał I miejsce za pracę „Traktor z przyczepą”;
  • Barbara Iłendo, uczennica klasy V otrzymała I miejsce za pracę „Calineczka”;
  • Oliwia Wysocka, uczennica klasy V, II miejsce za pracę „Zakochane łabędzie”;
  • Julia Boćwińska, uczennica klasy V otrzymała Nagrodę specjalną Marszałka Województwa Podlaskiego za pracę „Japonka”, Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Białegostoku za pracę „Kraina lodu” oraz Nagrodę Specjalną Dyrektora Białostockich Zakładów Graficznych S.A za pracę „Harry Potter”;
  • Aneta Iłendo, uczennica klasy VIII otrzymała I miejsce za pracę „Czerwony Kapturek”.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Pasjonatom składania papieru serdecznie gratulujemy nagród i tytułu Mistrza Origami. Szczególne dziękujemy rodzinom dzieci, którzy w trudnym czasie pandemii wspólnie ze swoimi pociechami tworzyli wspaniałe dzieła z papieru. Uczniom naszej szkoły dziękujemy za rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji oraz propagowania sztuki origami jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Nauczyciele SP w Starej Rozedrance

Skip to content