Zaproszenia na warsztaty ekologiczne

16 marca 2022 r. (w środę) o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej (ul. Piłsudskiego 2) na spotkanie warsztatowe ph. Na herbatce z igiełek „Zielską Kolonią” z Agnieszką Prymaką – zielarką, propagatorką naturalnych kosmetyków, autorką facebookowego fanpage’a „Zielska Kolonia” oraz gospodarstwa o tej samej nazwie w Knyszewiczach, niedaleko Sokółki.

Zajęcia będą poświęcone dobroczynnym wzmacniającym właściwościom świerku i sosny w walce z przeziębieniami i infekcjami.

Kto jeszcze nie pił herbatki z igiełek, będzie miał okazję. Powstanie z nich zdrowa i pyszna herbatka. A delektując się gorącym i aromatycznym napojem będziemy przygotowywać maść choinkową z żywicą, która jest bardzo skuteczna w leczeniu przeziębień, kataru i kaszlu, problemów z zatokami. Wystarczy wsmarować ją w klatkę piersiową i plecy. Udrażnia drogi oddechowe. Wzmacnia i rozgrzewa w przypadku przemarznięcia. Poprawia krążenie i zwiększa ukrwienie skóry. Jest pomocna w leczeniu bólów mięśni, stawów i przy nerwobólach. Stosuje się ją również w leczeniu dolegliwości skórnych: stanów zapalnych, zakażeń bakteryjnych i grzybic. Przyspiesza gojenie się ran. Jest to najstarsza maść na oparzenia.

Każdy uczestnik warsztatów wykona i zabierze ze sobą do domu słoiczek tej wyjątkowej maści. Koszt warsztatu – 35 zł/os.

Zapisy: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl lub 733 007 796

Sokólski Ośrodek Kultury oraz „Zielska Kolonia” zapraszają!

Edyta Wiśniewska, SOK

Skip to content