103 lata niepodległości

W ciągu ostatnich dwóch wieków Polska tylko przez czterdzieści lat była państwem niepodległym. Dzień 11 listopada to narodowe święto wolności, o której marzyły i o którą walczyły pokolenia Polaków. Od 1918 roku nasza Ojczyzna doświadczyła już śmiertelnego zagrożenia w wojnie z bolszewikami, przeżyła koszmar wojny i okupacji oraz półwiecze sowieckiego komunizmu. W czwartek 11 listopada 2021 roku w Sokółce świętowano 103. rocznicę odzyskania niepodległości.

Obchody odzyskania niepodległości

W rocznicowych obchodach uczestniczyli: Zastępcy Burmistrza Adam Kowalczuk i Adam Juchnik oraz Sekretarz Sokółki Piotr Romanowicz.

Obchody rozpoczęło nabożeństwo w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce. Po nim odprawiono mszę za Ojczyznę w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na czele kolumny szła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół w Suchowoli.

W imieniu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej głos zabrał Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk

Po złożeniu wieńców pod Pomnikiem Marszałka, delegacja z Urzędu Miejskiego w Sokółce zebrała się pod tablicą upamiętniającą por. Władysława Borysewicza w sokólskim parku. Tutaj również został złożony wieniec. Kwiaty pod tablicą złożyła także Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos.

(DB) Fot.: K. Jurgiel

Skip to content