Jesienne atrakcje w Filii Bibliotecznej Nr 2 w Sokółce

Jesień w Filii Bibliotecznej Nr 2 jest pełna atrakcji dla dzieci i młodzieży. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września przedszkolaków z grup „Tygryski” i „Smerfy” Przedszkola Nr 3 w Sokółce odwiedziła bibliotekarka z Filii Nr 2. Poprowadziła zajęcia czytelniczo – plastyczne o jesiennej tematyce. Odbyło się głośne czytanie książek oraz m.in. zabawy ruchowe. Dużo radości młodym ludziom sprawiły zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Zdjęcie grupowe

Natomiast w październiku Filię odwiedziły dzieci ze świetlicy „Stokrotka”. Uczestniczyły w zajęciach czytelniczo – plastycznych pt. „Jesienny spacer po lesie”, które odbyły się z okazji Światowego Dnia Drzewa. Główną atrakcją spotkania była wspólnie wykonana praca plastyczna – uczestnicy pokolorowali papierowe liście, z których utworzyli na brystolu suknię Pani Jesieni.

W październiku również miała miejsce wizyta bibliotekarki z Filii Nr 2 w Przedszkolu Nr 3. Odbyły się zajęcia czytelniczo – plastyczne pt. „Na rowerze jest wspaniale!” z okazji Międzynarodowego Święta Roweru. Punktem w programie spotkania, który wzbudził największe zainteresowanie wśród młodych ludzi było omówienie i prezentacja zdjęć przedstawiających różne rodzaje rowerów.

Listopad także jest pełen atrakcji. Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Sokółce odwiedziła 9 listopada Księżniczka z Filii Bibliotecznej Nr 2. Ta baśniowa postać opuściła karty książki i postanowiła świętować z przedszkolakami Dzień Postaci z Bajek. Jak przystało na osobę z rodziny książęcej, była ubrana w piękną czerwono-złotą suknię i wspaniały, złoty diadem. Księżniczka zadawała przedszkolakom zagadki, a później porwała do wspólnej zabawy.

Jesień z Filią Biblioteczną Nr 2 to udany, mile spędzony czas.

Joanna Jurgiel
Filia Biblioteczna nr 2

Skip to content