Miejska Rada Seniorów z wizytą studyjną w Suwałkach

27 października 2021 r. Miejska Rada Seniorów w Sokółce odbyła wizytę studyjną do Suwalskiej Rady Seniorów. Uczyć się od doświadczonych w działaniu na rzecz seniorów to zaszczyt, przyjemność i czas spędzony z pożytkiem.

Sokólskich seniorów powitała Przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów – Wiesława Kwaterska i przedstawiła dokładny plan dnia. W gronie powiększonym o członków Rady Seniorów z Puńska wymieniono doświadczenia, wyjaśniono różnice w kompetencjach rad seniorów i pozarządowych organizacji senioralnych.

Zdjęcie grupowe

Na początku przed Domem Pomocy Społecznej “Kalina” odbyto rozmowę z dyrektor placówki Barbarą Burba, która przybliżyła zasady działania, organizację opieki nad mieszkańcami, koszty pobytu. O szczegóły dopytywała dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce Marta Półtorzycka. W myślach odnoszono się do realiów mniejszego miasta jakim jest Sokółka. Z zachowaniem środków ostrożności odwiedzono Dom Dziennego Pobytu “Kalinka”, gdzie stwierdzono, że takie miejsce jest Sokółce bardzo potrzebne.

W planie była również wizyta w Suwalskim Klubie Seniora. Członkowie klubu opowiedzieli o swojej działalności, śpiewali, czytali swoje wiersze, animatorka Gosia odpowiadała na pytania gości. Rady seniorów przybliżyły zebranym jakimi problemami się aktualnie zajmują, jakie są ich osiągnięcia. Coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że kompetencje rad seniorów są inne niż senioralnych organizacji pozarządowych, że codzienna praca organizacji pozarządowej to nie to samo co projekt jaki realizuje w konkursie ofert. Dzięki takiemu spotkaniu wątpliwości się rozwiewają.

Wizyta w klubie na suwalskim Kaczym Dołku była pełna serdeczności, anioły wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce jakimi obdarowano zaprzyjaźnione rady seniorów oraz klub wprowadziły jeszcze lepszy nastrój. Wspólne zdjęcie przed ogrodem “Pod Kopułą” zwieńczyło spotkanie. Obiad w restauracji hotelu “Akvilon” był nie tylko posiłkiem, przy stole w dalszym ciągu toczyły się rozmowy. Przewodnicząca Suwalskiej Rady Seniorów podziękowała uczestnikom wizyty obdarowując przepiękną “Księgę 300-lecia Suwałk” i zaprosiła na spektakl “W hołdzie Janowi Pawłowi II” przygotowany przez seniorów, przedstawiony w Suwalskim Ośrodku Kultury. Z propozycji chętnie skorzystano by podziwiać występ słowno- muzyczno- taneczny.

Tekst: Teresa Galewska
Zdjęcia: Lila Asanowicz


Zobacz również

Skip to content