Dzień Dyni w Żłobku Miejskim w Sokółce

28 października 2021 r. oficjalną królową dnia została DYNIA. Panie z Żłobka Miejskiego w Sokółce pięknie przystroiły hol i przygotowały w tym dniu wiele atrakcji.

Zabawę rozpoczęto wspólną gimnastyką do króciutkiej rymowanki. Pokonywano slalom z dyń, toczono dynię, aby zbić wieżę z kubeczków, podawano dynię tak jak w zabawie “Piłka parzy”… Były wesołe tańce, pląsy, korowody, zabawy z pomarańczowymi balonikami…

Wspólna gimnastyka

Dzieci, pięknie przebrane za dynie, w pomarańczowe stroje chętnie obejrzały co dynia ma środku. Każdy mógł włożyć rączkę, obejrzeć, powąchać pestki dyni. Pani Małgosia przygotowała mały eksperyment, który wykonała w dyni – wulkan. Na dzieci czekał zdrowy pomarańczowy poczęstunek – marchewki, mandarynki, pomarańczowe galaretki. Zresztą w tym dniu pomarańczowy królował na naszych stołach – na śniadanie były zdrowe płatki jęczmienne z musem brzoskwiniowym, a na obiadek zupa krem z dyni.

Na koniec świętowania dzieci dostały dyniowe medale za cudowne uczestnictwo we wszystkich przygotowanych atrakcjach, a już w swoich salach wykonywały dyniową prace plastyczną.

Ewa Puszko
Dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokółce


Zobacz również