Pracowity weekend kolarzy SKK Sokół

W dniach 8-10 października 2021 r. zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego “Sokół” rywalizowali na zawodach w trzech różnych odmianach kolarstwa i za każdym razem z pozytywnym skutkiem.

Kolarze SKK

W piątek odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie torowym na Arenie Pruszków. Z 4 obecnych tam zawodników najlepiej spisał się Jakub Deputat zdobywając brązowy medal w konkurencji 250m ze startu zatrzymanego i 4 miejsce w sprintach.

W sobotę odbyły się kończące sezon zawody z cyklu Maratony Kresowe MTB w Augustowie gdzie ponownie bezkonkurencyjna była Nikola Gliniecka zdobywając złoty medal w półmaratonie, a na dystansie Mini triumfował żak Michał Dereszkiewicz przed zawodnikiem z Supraśla i Jakubem Fiedorowiczem również z SKK SOKÓŁ.

W niedziele przeniesiono się ponownie na Mazowsze, gdzie w Wyszkowie rozegrany został Ogólnopolski Wyścig Kolarski na szosie. Młodsze kategorie ścigały się w formie kryterium ulicznego na rundach o długości 1800m. Bardzo mało zabrakło aby zdobyć dublet w żakach. Pewnie jadący od startu w solowej akcji Dereszkiewicz nie pozostawiał wątpliwości kto tego dnia miał najsilniejsze nogi, a tuż za nim rozgrywała się pasjonująca walka o kolejne lokaty. Dosłownie na ostatnim finiszu o punkty Rogalski z Warszawy minimalnie wystawił koło przed naszego Fiedorowicza i tym samym zdobyliśmy 1 i 3 miejsce. Mniej szczęścia miał Jakub Deputat, który po problemach technicznych wystartował z 30s stratą to grupy młodzików i mimo szaleńczej pogoni i świetnej formy uplasował się w drugiej dziesiątce.

SKK Sokół


Zobacz również