Zaproszenie na promocję książki

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na promocję książki Piotra Zygmunta pt. „Nawiść”. Spotkanie odbędzie się 10 września 2021 r. (piątek), o godzinie 17:00 w czytelni biblioteki, os. Centrum 21.

Plakat

Piotr Zygmunt na co dzień jest kreatywnym, tworzącym reklamy komercyjne, a także kampanie społeczne. Pracował w największych polskich agencjach reklamowych (Leo Burnett, Grey, DDB). Był także wykładowcą marketingu, teorii reklamy i case studies w Instytucie Promocji.

Natomiast w zaciszu domowym jest pisarzem lub bardziej (jak sam o sobie mówi) – przesuwaczem słów w prawo. Warsztat pisarski poznawał w obszarze opowiadania pod kierunkiem Marka Nowakowskiego i Piotra Wojciechowskiego, reportażu pod opieką Marka Millera i dramatu pod czujnym okiem Tadeusza Słobodzianka.

Debiutował w Magazynie krótkich form literackich „Opowieści”, Nr 2, wrzesień 2006, w którym opublikował opowiadania: „Czas naglić”, „C2£0W1€K”, „Rozjuszona cisza (czyli postaraj się dotrwać do końca)”, „Temat: (bez tematu)”, „Jezu kochany, ale ja chciałam tu sprzątać tylko”, „Po datek”, „We własne ręce”, „Poświęcim”, „(Bonus text)”.

Powieść „Nawiść” wydał w 2020, nakładem Wydawnictwo CM. Zdobyła ona wiele nominacji: do Złotego Kościeja w kategorii Fantastyka Roku 2020, również jako Książka Roku 2020 według blogów Przeczytane. Napisane. oraz Bonomuza. Otrzymała też nominację w plebiscycie „Najlepsza książka na zimę 2020”, w kategorii Fantasy / Science-fiction, portalu Granice.pl. oraz w plebiscycie „Fantastyczne Zaskoczenia Roku 2020” serwisu nakanapie.pl.

Katarzyna Bułkowska
Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content