Inauguracja roku szkolnego w Gminie Sokółka

1 września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Do placówek oświatowych Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska skierowała list z życzeniami:

„Drodzy Państwo, Drodzy Uczniowie!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2021/2022. Z uwagi na nadzwyczajną sytuację w Polsce i na świecie, miesiące wakacyjne były czasem intensywnych działań poświęconych przygotowaniu szkół do bezpiecznego powrotu uczniów do tradycyjnego systemu nauczania. Kształcenie na odległość nie daje takich efektów jak nauka stacjonarna. Dlatego tak istotnym jest to, żeby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był model tradycyjny, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, a zajęcia odbywają się w szkołach. Chcę podkreślić, że zapewnienie bezpieczeństwa w szkołach jest priorytetem.
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Pracownicy szkół i placówek oświatowych życzę wytrwałości i sił, które są tak potrzebne, aby efektywnie pracować oraz z powodzeniem realizować zadania edukacyjne.
Szanowni Rodzice, niech osiągnięcia Waszych dzieci będą dla Was nieustającym powodem do dumy. Uczniowie i rodzice są największym kapitałem nowoczesnej szkoły. Włączajcie się w pracę szkoły, tak aby skutecznie pomagać swoim dzieciom w rozwijaniu ich zdolności.

Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że wakacje spędziliście radośnie, odpoczęliście oraz jesteście gotowi do odkrywania świata nauki i zdobywania nowych praktycznych umiejętności. W gronie rówieśników możecie zdobywać nie tylko wiedzę, ale wspólnie uczyć się odpowiedzialności, wspólnie rozwiązywać problemy, a także wspólnie cieszyć się z osiągnięć i rezultatów Waszej nauki. Jednocześnie proszę Was, abyście przestrzegali zasad bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeni szkolnej jak i poza nią, w domu rodzinnym, środkach komunikacji i innych miejscach, w których przebywacie.

Życzę Wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, osiąganych w atmosferze dobrej współpracy, cierpliwości i wyrozumiałości.”  

Inauguracja 2021/2022

W gminie Sokółka rozpoczęcie roku szkolnego, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Ze względu na zagrożenie COVID-19 inauguracja odbyła się w wyznaczonych salach lekcyjnych, gdzie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Wszystkie klasy odwiedzili dyrektorzy placówek, którzy uroczyście ich powitali w murach szkoły. Uczniom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa oraz wytyczne dotyczące funkcjonowania szkoły w dobie pandemii koronawirusa. Dyrektorzy i nauczyciele życzyli wszystkim powodzenia, sukcesów i wytrwałości w tym wyjątkowym dla wszystkich roku szkolnym. Mimo wielu obaw i niewiadomych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele z optymizmem rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym.

Anna Żemajduk, Referat Oświaty

Poniżej zamieszczone są zdjęcia z inauguracji roku szkolnego 2021/2022.


Zobacz również

Skip to content