Powakacyjne miłe wspomnienia

Nieubłaganie nadszedł koniec wakacji. Przed nami czas powrotu do szkoły. Pozostało jednak wiele miłych wspomnień.

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce. Zakończyło je spotkanie autorskie z Celiną Zubrzycką. Nasz gość mieszka i pracuje w Dobrzyniewie Dużym. Pani Celina od lat uczy języka polskiego, a ostatnio pracuje, jako bibliotekarz i nauczyciel wspomagający. W 2019 roku została laureatką IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tutaj jestem”. Dzięki temu ukazała się jej pierwsza książka “Królewna na złotym wózku’’.

Zdjęcie grupowe

Podczas wizyty Autorka zaprezentowała swoją debiutancką książkę, przybliżyła dzieciom jej treść oraz odpowiadała na pytania uczestników. Pani Celina opowiedziała o swoich inspiracjach i przeżyciach, które wywarły wpływ na jej twórczość i na nią samą. Zafascynowana bajkami terapeutycznymi pisze je, bo jak mówi „strach ma przecież wielkie oczy”. Bajka ,,Królewna na złotym wózku” to nie tylko wzruszająca książka o niepełnosprawnej dziewczynce, ale i opowieść terapeutyczna, która może rozplątać wiele powikłanych życiowych ścieżek. Jest to historia, którą każdy rodzic chciałby opowiedzieć swojemu dziecku. Zawiera, bowiem wszystko to, co chcielibyśmy przekazać najmłodszym czytelnikom: wiara w siebie i bliskie nam osoby oraz w to, że możemy wygrać z lękiem i przezwyciężyć swoje słabości. To opowieść o tym, że nigdy nie powinniśmy zapominać o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Dzieci uważnie słuchały opowieści naszego gościa i bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie Autorka chętnie rozdawała autografy. Był też czas na mały poczęstunek i wspólne zdjęcie. Pani Celina wyraziła szczerą nadzieję na kolejne spotkanie z najmłodszymi czytelnikami.

Z biblioteką się jednak nie żegnamy. Oddział dla Dzieci już gromadzi siły do dalszej pracy i od września czeka na czytelników w swojej placówce.

Nasze wakacyjne spotkania odbywały się dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanym przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu „Muzyczny świat bajek i baśni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Sokółce


Zobacz również

Skip to content