Chór Pokoju z koncertem w Sokółce

W niedzielę 1 sierpnia 2021 roku w sokólskim kościele pw. św. Antoniego Padewskiego wystąpił Polski Chór Pokoju. Partnerem koncertu była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Chór Pokoju

– Dziękuję Państwu za tak wspaniały koncert. Dostarczyliście nam cudownych wrażeń artystycznych – powiedziała Kierownik Wydziału Oświaty w sokólskim Urzędzie Miejskim Anna Sidor – Żemajduk, która reprezentowała Burmistrza Sokółki. – W naszym mieście od kilku lat działa Samorządowa Szkoła Muzyczna, która powstała z inicjatywy Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej. Mam nadzieję, że jej absolwenci za jakiś czas zaśpiewają w Polskim Chórze Pokoju – dodała Anna Sidor – Żemajduk.

Polski Chór Pokoju to inicjatywa, jaką w latach 90. XX wieku zapoczątkowała prof. Violetta Bielecka. Polega ona na tym, że na kilka dni powstaje zespół złożony z chórzystów z całej Polski, aby podczas warsztatów wspólnie przygotować koncertowy repertuar. Ów repertuar jest następnie prezentowany w trakcie finałowych koncertów. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Cantica Cantamus”.

Tegoroczna edycja Polskiego Chóru Pokoju poświęcona była współczesnym interpretacjom muzyki regionalnej. Uczestnicy koncertu usłyszeli m.in. pieśni podlaskie i kurpiowskie w nowych, chóralnych aranżacjach. W roli dyrygentów wystąpili: prof. Violetta Bielecka i Jan Krutul. Warsztaty chóralne odbyły się w Supraślu.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content