Za nami kolejne spotkanie w cyklu ,,Lato z biblioteką”

Tradycyjnie w czasie wakacji Biblioteka Publiczna w Sokółce nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Za nami kolejne spotkanie w cyklu ,,Lato z biblioteką”.

Lato z biblioteką

Nasza placówka zaprosiła dzieci na zajęcia animacyjne, które przeprowadziła Kinga Bobienko, występująca pod pseudonimem artystycznym “Ence – Pence”. Animatorka zabrała dzieci w muzyczną podróż do Nibylandii. Tym razem czekała nas niesamowita przygoda z Piotrusiem Panem i jego przyjaciółmi. Pofrunęliśmy między chmurami z maleńką wróżką “Dzwoneczkiem”.

Przeżyliśmy niezwykłe spotkanie z piratami oraz poznaliśmy wyjątkową muzykę Indian. W muzycznej opowieści “Ence-Pence” taniec zaplatał się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a wszystko razem tworzyło niezapomnianą przygodę, dając mnóstwo radości. Był to wyjątkowy rodzaj spektaklu, gdzie dzieci były nie tylko jego odbiorcami, ale stały się jednocześnie twórcami, aktywnie przeżywającymi treść bajki. Ci, których zmęczył ruch na świeżym powietrzu, mogli odpocząć na kocyku wśród książek i malowanek, lub zrobić zdjęcie w fotobudce.

Dzieci, które uczestniczyły w plenerowych zajęciach pt. “Muzyczna podróż z Piotrusiem Panem” przekonały się, że lato w towarzystwie książek wcale nie musi być nudne.

Nasze wakacyjne spotkania odbywają się dzięki środkom z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi pozyskanym przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce na realizację projektu „Muzyczny świat bajek i baśni”, który swym patronatem objęła Burmistrz Sokółki, Pani Ewa Kulikowska.

Na następne zajęcia zapraszamy 10.08.2021 r. (wtorek), zapisy prowadzone są w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz przez profil biblioteki na Facebooku.

Pracownicy Biblioteki Publicznej w Sokółce


Zobacz również

Skip to content