Wakacje w bibliotece

22 lipca 2021 r. Filia Biblioteczna nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce zaprosiła dzieci na wspólną zabawę pod hasłem „Wakacje w bibliotece”.

Wakacje z Biblioteką 2021

Wszystko zaczęło się od wspólnego wysłuchania autorskiej bajki Marty Wojewódzkiej-Szody , która powstała specjalnie na to spotkanie. Historia samotnej Pani Kropki, która szukała przyjaciół przedstawiona została w formie teatrzyku kamishibai i bardzo spodobała się dzieciom w każdym wieku. Bajka kończy się dobrze, a bohaterowie zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy, co oczywiście wszyscy uczynili bardzo skwapliwie. Na rozgrzewkę bibliotekarki przygotowały zabawę z chustą, w czasie której wszystkie złe humorki uciekły w dal i od tej chwili było już tylko lepiej i radośniej!

Gdy dzieci zmęczyło szaleństwo zabaw ruchowych, wszyscy uciekliśmy w cień na kocyki i orzeźwiliśmy się pysznymi soczkami. W ten sposób nabraliśmy sił, by wziąć się do twórczej pracy. Bibliotekarki zaproponowały dzieciom wykonanie ekologicznych butelek – czyli takich, którym dajemy drugie życie, by były nam przydatne i nie zaśmiecały środowiska. Ci, którzy mieli ochotę sprawić niespodziankę także swoim bliskim, mogli przygotować autorskie zakładki do książek, które utrwaliliśmy laminatorem, by służyły zapalonym czytelnikom przez długie lata i były miłą pamiątką. Efekty pracy były piękne i sprawiły ogromną satysfakcję wszystkim małym artystom. Po zajęciach plastycznych można było się zrelaksować, zaglądając do naszego tajemnego pudła wielkiej zabawy oraz skorzystać z toru przeszkód i toru wyścigowego lub poczytać książki przygotowane w czytelni na kocyku. Każdy znalazł coś dla siebie. I wakacyjnej radości nie było końca. W międzyczasie każdy mógł ochłodzić się, spożywając przygotowane na tę okazję lody.

W sierpniu czeka nas kolejne spotkanie w cyklu „Wakacje w bibliotece”. Zapraszamy już dziś!

Serdecznie dziękujemy sponsorom indywidualnym za wsparcie finansowe naszego spotkania.

Bibliotekarki
Filii Bibliotecznej nr 1 w Sokółce

 


Zobacz również

Skip to content