Cenne zwycięstwo w II Polskiej Lidze Bilardowej

22 maja 2021 r. zawodnicy drużyny Metal-Fach LP II Sokółka, rozegrali mecz wyjazdowy w ramach 5 kolejki II Polskiej Ligi Bilardowej.

Sokółczanie w składzie: Szymon Miroń, Karol Zielenkiewicz, Harutyun Sahakyan oraz kapitan Krystian Piekarski, zmierzyli się z drużyną z Mazur – SKB Mrągowo. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęły się pojedynki pierwszego meczu. Po bardzo dobrej grze i w błyskawicznym tempie swój pojedynek zakończył Krystian wygrywając 8:0 zapisał na konto drużyny z Podlasia pierwszy duży punkt. Kilkanaście minut później wynik spotkania brzmiał już 2 do 0. Kolejny punkt na konto Sokółczan dopisał debel Miroń/Sahakyan pewnie pokonując swoich rywali 8:3. W tym momencie skupienie wszystkich przeniosło się na stół, w którym swój pojedynek rozgrywali Karol Zielenkiewicz z Igorem Ziewcem. Zawodnik gospodarzy wykorzystał kilka prostych błędów aktualnego Mistrza Polski Juniorów w 14/1 i zakończył pojedynek na swoją korzyść wynikiem 8:6. Po pierwszym spotkaniu wynik brzmiał 2 do 1 dla drużyny z Sokółki. Po kilkuminutowej przerwie i przetasowaniu w rozstawieniu, zawodnicy rozpoczęli mecz rewanżowy. Ponownie bardzo dobrze dysponowany Krystian wyprowadza sokółczan na prowadzenie. Pewnie pokonuje Igora Ziewca wynikiem 8:4, rewanżując się tym samym za porażkę Karola w pierwszym meczu. Okazałe zwycięstwo odnosi również debel. Tym razem w składzie Zielenkiewicz/Sahakyan nie dają szans przeciwnikom wygrywając 8:3. Zwycięstwo pieczętuje Szymon Miroń, który do końca pojedynku nie oddaje kilku partii przewagi i efektownym zagraniem kończy swój pojedynek wygrywając 8:5.

Bardzo cenne zwycięstwo 5 do 1 pozwala drużynie Metal-Fach LP II Sokółka wskoczyć na 2 miejsce w grupie. Przypomnijmy, że po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy w listopadzie zmierzą się w Łodzi w turnieju barażowym, którego stawką będzie awans do I Polskiej Ligi Bilardowej. Już 12 czerwca ponownie czekają nas derby Podlasia. Tym razem gospodarzem będzie drużyna Elidy Białystok.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content