Brąz Michała Dereszkiewicza w MP Szkółek Kolarskich

W dniach 5-6 grudnia 2020 r. na Arenie Pruszków odbyła się kolejna odsłona Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w Kolarstwie Torowym z udziałem kolarzy z SKK Sokół.

Michał Dereszkiewicz na podium

Sokólski Klub Kolarski Sokół reprezentowało czterech zawodników, ale tylko jednemu z nich udało się sięgnąć po krążek krajowego czempionatu. To Michał Dereszkiewicz, który odpalając dynamit w nogach wykręcił trzeci czas w wyścigu 250m ze startu lotnego klas piątych. Michał był też siódmy w wyścigu scratch.

Miejsce w pierwszej dziesiątce zajęła również Nikola Gliniecka w wyścigu ze startu lotnego (8. lokata w klasach VII) oraz Kacper Trochim w tej samej konkurencji (10. miejsce w klasach VIII). Na dalszych miejscach uplasował się Jakub Deputat.

– Wszyscy zawodnicy SKK, mimo że nasz klub nie specjalizuje się w kolarstwie torowym (jedyny tor jest w Pruszkowie), bez najmniejszych kompleksów rywalizowali z najlepszymi kolarzami tej dyscypliny w kraju. Widowiskowym i emocjonującym zmaganiom niestety towarzyszyły kraksy. W jednej z nich brała udział Nikola Gliniecka, która zepchnięta przez jedną z zawodniczek zaliczyła groźny upadek. Na szczęście skończyło się na otarciach i lekkich stłuczeniach. Do Sokółki wróciliśmy bogatsi o bezcenne doświadczenie i brązowy krążek Mistrzostw Polski – mówi trener Piotr Kirpsza, który wspólnie z Jakubem Mozolewskim zapewniali wsparcie techniczne i taktyczne podczas zawodów.

Przed kolarzami z SKK Sokół kilka tygodni odpoczynku. Do ścigania wrócą po nowym roku.

Mariusz Bykowski, SKK Sokół


Zobacz również

Skip to content