Mikołajkowe Drive-Thru w Sokółce

Tegoroczne świętowanie musiało być inne niż zwykle z powodu pandemii. Jednak tradycji stało się zadość i Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprosiła dzieci na spektakl teatralny – tym razem online. Muzyczne show pt. „Elfy Trzy”, do którego link znajdował się na facebookowym fanpage Sokólskiego Ośrodka Kultury można było oglądać przez dwa dni. Historia trzech elfów pełna była żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i  zwrotów akcji. Zawiera wychowawczy morał i tłumaczy dzieciom, dlaczego nie warto być niegrzecznym.

Mikołajkowe Drive-Thru w Sokółce

W Mikołajki 6 grudnia przystanek Świętego Mikołaja stanął w uliczce przy Kinie „Sokół”. Odświętną atmosferę miejscu nadało mnóstwo światełek, lampionów i iluminacji. Obok choinek, na dzieci czekało 300 przygotowanych paczek z upominkami. Mikołajkowi goście, jak przystało na Drive-Thru przyjeżdżali samochodami, ale przyszli też pieszo. Bezpieczeństwo było priorytetem, dlatego na chodniku, co kilka metrów, dla oczekujących na spotkanie z Mikołajem, były oznakowane świetlnymi balonami przystanki.

Dzieci wywiązały się ze swojego zadania i każde przyniosło ze sobą pięknie ozdobioną bombkę z kartonu z wypisanym swoim imieniem. Szaleństwo pomysłów, kolorów, ozdób i form przyprawiało organizatorów o zawrót głowy. Wszystkie te przepiękne ozdoby zawisły na choinkach a już wkrótce znajdą miejsce na świątecznym drzewku ustawionym w Urzędzie Miejskim.

Prezenty, uśmiechy i zdjęcia z Mikołajem – właśnie tym wypełnione było mikołajkowe popołudnie. Kilkaset przygotowanych prezentów rozeszło się w ciągu pierwszej godziny. Jak co roku w Mikołajki, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska spotkała się z dziećmi i obdarowała je upominkami. Mikołajkowe popołudnie przygotowali pracownicy Sokólskiego Ośrodka Kultury. Teraz, pozostało już tylko czekać na Święta Bożego Narodzenia!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content