Zaproszenie na wystawę haftu krzyżykowego

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę haftu krzyżykowego autorstwa sokółczanki, Pani Barbary Maliszewskiej.

Wystawa obejmuje 20 lat twórczości hobbystycznej. Prace wykonane są metodą haftu krzyżykowego na bardzo drobnej kanwie, co często powoduje zastosowanie metody półkrzyżyka.

Wystawa haftu w holu biblioteki

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prace wyszywane są różną grubością nici, a wszystko to powoduje trójwymiarowość obrazów. Niektóre z nich oddają wrażenie fotografii, a inne obrazu malowanego farbami. Zbiór charakteryzuje się różnorodnością tematyki oraz wykończenia, które wypływa z klimatu miejsca jego ekspozycji w domu. Wszechstronny talent autorki można zauważyć nie tylko w obrazach, ale i obrusach, torbach, ozdobach świątecznych i innych elementach dekoracji.

Panią Barbarę 19 lat temu opisała jej 8-letnia córka: „Moja mama często haftuje, a jeżeli jednego dnia nie zrobi krzyżyka, to ten dzień jest dla niej stracony”.

Jak mówi sama autorka: „Trzeba mieć marzenia i odskocznie od rzeczywistości, na coś czekać, robić coś, co po prostu daje radość. Najpiękniejsze dla mnie jest oczekiwanie a nie spełnienie. Tak jak oczekiwanie na spotkanie z kimś dawno niewidzianym. Najsilniejsze emocje czuje się w czasie tworzenia. Po ukończeniu pracy emocje odpływają, ogarnia spokój, radość ze spełnienia. Budzi się siła do nowych wyzwań. Warto żyć.”

Wystawę można oglądać do końca grudnia w holu biblioteki – Os. Centrum 21, w godzinach 8.00-16.00. Przypominamy o konieczności zachowania rygoru sanitarnego (maseczki, oraz indywidualne zwiedzanie wystawy).

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content