Dzień Eucharystii w Sokółce

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła w Archidiecezjalnym Dniu Eucharystii, który odbył się w niedzielę 4 października 2020 roku na placu przed kościołem pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Uroczystościom przewodniczył Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

Archidiecezjalny Dzień Eucharystii organizowany jest w Sokółce od 2011 roku – w rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do Kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kolegiacie pw. św. Antoniego Padewskiego, miejscu Wydarzenia Eucharystycznego z 2008 roku.

Dzień Eucharystii w Sokółce

–Bez Eucharystii w życiu człowieka narastają problemy, jest pustka, ogólne niezadowolenie, koncentrowanie się głównie na wartościach materialnych i odrzucenie wartości duchowych. W konsekwencji rośnie wzajemna nieufność, a innych postrzega się jako konkurentów, których trzeba eliminować. Efektem końcowym takiego procesu jest coraz to większe rozdarcie w samym człowieku i społeczeństwie – podkreślił Abp Tadeusz Wojda podczas kazania.

W darach ołtarza Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przekazała naczynia liturgiczne i kosz żółto – czerwonych kwiatów.

Po komunii, kanonicy Kolegiaty Sokólskiej przenieśli Najświętszy Sakrament i kustodię z Cząstką Ciała Pańskiego na ołtarz polowy. Po wspólnej adoracji Abp Tadeusz Wojda udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content