Tak zmieniło się Przedszkole nr 1 w Sokółce

Do końca sierpnia 2020 roku trwał remont sokólskiego Przedszkola nr 1. Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu br. Jej koszt to 724 tysiące 504 zł.

Zdjęcie grupowe
Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie na tle odnowionego budynku Przedszkola nr 1.

W ramach termomodernizacji Przedszkola nr 1 w Sokółce wykonano: docieplenie ścian zewnętrznych, ścian fundamentowych i dachu, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji fotowoltaicznej, nowe obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe oraz nową instalację odgromowa.

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie na tę inwestycję ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wyniosło 572 tysiące 818 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Sokółka.

Efekty termomodernizacji oceniła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która pod koniec września razem z Zastępcą Burmistrza Sokółki Adamem Kowalczukiem odwiedziła Przedszkole nr 1. Podczas wizyty Pani Burmistrz spotkała się z wychowankami placówki, dyrekcją i personelem. Spotkanie było okazją do podziękowań za przeprowadzoną termomodernizację. Pani Burmistrz obdarowała przedszkolaki słodyczami, za co dzieci odwdzięczyły się oryginalną laurką.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content