Studenci UTW „Otwierają się na zmiany”

Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce informuje, iż jego studenci przystąpili do realizacji projektu „Otwieramy się na zmiany”.

Program projektu zakłada realizację następujących zadań:

  • Szkolenia wolontariuszy – animatorów do prowadzenia zajęć z seniorami,
  • Spotkania, festyny, panele dyskusyjne, udział w Paradzie Seniorów w Warszawie,
  • Zdrowe, tanie gotowanie – nowe wyzwania kulinarne,
  • Aerobik dla mózgu – ćwiczenia, gry umysłowe, logiczne, planszowe

W ramach działań projektowych jego uczestnicy – studenci UTW w Sokółce – wezmą czynny udział w festynie organizowanym przez Sokólski Ośrodek Kultury. Termin spotkania/festynu – 27 sierpnia 2020 r godz. 17.00 – 19.00 przed kinem „Sokół”. Temat przewodni spotkania – „Na Dzikim Zachodzie”. Znajdzie się tam stoisko, gdzie studenci UTW z Sokółki zaprezentują techniki zdobienia kapeluszy. Na koniec odbędzie się pokaz kapeluszowej mody.

Realizacja poszczególnych zadań i związanych z nimi zajęć uzależniona będzie od przebiegu pandemii, obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego!

Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2020” w okresie 1.08.2020 – 31.10.2020. Dofinansowany jest on ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny w Sokółce i Gminę Sokółka.

Lila Asanowicz
Prezes Stowarzyszenia UTW w Sokółce


Zobacz również

Skip to content