Sukces sokólskich kolarzy w MP w Żerkowie

Nikola Gliniecka i Miłosz Chadukiewicz z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół wrócili z medalami rozgrywanych w Żerkowie Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich MTB.

Kolarze na podium

Do wielkopolskiego Żerkowa pojechało sześciu zawodników z Sokólskiego Klubu Kolarskiego. Najlepsze zawody zaliczyli: Nikola Gliniecka, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski szkółek kolarskich w kategorii klas VII oraz Miłosz Chadukiewicz, który zdobył srebrny medal w kategorii klas IV i może pochwalić się pierwszym w karierze tytułem wicemistrza Polski.

Bliski wywalczenia medalu krajowego czempionatu był Jan Kaźmierowski, który ostatecznie w rywalizacji klas VII zajął wysokie 5. miejsce.

Najwyżej spośród pozostałych zawodników z Sokółki uplasował się Jakub Fiedorowicz. Zawodnik przyjechał na metę jako 15. w rywalizacji klas V. Na dalszych miejscach znaleźli się Jan Chadukiewicz (19. w klasach VI) oraz Michał Dereszkiewicz (23. w klasach V).

– Za nami bardzo dobre zawody, których wynik świadczy o tym, że Sokólski Klub Kolarski należy do czołówki klubów kolarskich w kraju. Mamy wielu młodych sportowców, którym po prostu zależy na tym, by być jak najlepszym. Niektórzy – jak Nikola Gliniecka – potwierdzają swoją dominację co roku, to niezwykle utalentowana zawodniczka, przed którą świetlana przyszłość w tym sporcie. Wyścig w Żerkowie wyłonił jeszcze jeden bardzo młody talent – to Miłosz Chadukiewicz, który również wywalczył tytuł wicemistrzowski – mówi Piotr Kirpsza.

Zawodników przygotowywał bezpośrednio do startu i dopingował doświadczony instruktor kolarstwa Jakub Mozolewski.

Sezon na finiszu

Przed kolarzami z Sokółki schyłek sezonu. w najbliższy weekend (26-27 września) w Bohonikach i Starej Rozedrance zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. Na sobotę zaplanowano jazdę indywidualną oraz jazdę dwójkami na czas w Bohonikach. W niedzielę w Starej Rozedrance kolarze będą się ścigać w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 20 i 30 km. Starty obu wyścigów zaplanowano na godz. 11.

Za tydzień sokółczanie pojadą do Pruszkowa na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze.

Mariusz Bykowski, SKK Sokół
Zdj. J. Mozolewski, SKK Sokół


Zobacz również

Skip to content