Letnie obozy narciarek biegowych SkiTeamu Sokółka

Tegoroczne wakacje (pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju) były dość pracowite dla narciarek biegowych SkiTeamu Sokółka, które brały aktywny udział w trzech obozach sportowych: w Ustroniu Morskim, Szelmencie k/Suwałk oraz w Białymstoku. 

Obóz w Ustroniu Morskim

Zawodniczki są członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze.

Podczas obozu w Ustroniu Morskim dziewczyny miały do dyspozycji (oprócz ciężkich treningów na nartorolkach doskonalących technikę jazdy oraz kształtujących szybkość i wytrzymałość) wiele sportowych atrakcji, były to m.in. możliwość kąpieli morskiej, licznych nadmorskich spacerów, wycieczek rowerowych do Kołobrzegu czy latarni morskiej w Gąskach.

Natomiast w Szelmencie miały możliwość korzystania z jednego z najdłuższych w Europie wyciągu nart wodnych o długości 1 km, kajaków,  korzystania  z niesamowitego parku linowego oraz z mini golfa a także kąpieli w pobliskim jeziorze. Nie zabrakło też  wycieczek rowerowych po Suwalszczyźnie. Narciarki również odwiedziły urokliwe miejsce jakim jest kompleks mostów w Stańczykach.

W drugiej połowie sierpnia jedna z czołowych zawodniczek uczestniczyła w 10 dniowym obozie narciarskim Kadry Województwa Młodziczek w Białymstoku, na którym mogła trenować z najlepszymi zawodnikami Podlasia. Oprócz wielogodzinnych treningów na nartorolkach zawodniczka uczestniczyła w spływach kajakowych po rzece Supraśl, korzystały z basenu szkolnego i sal gimnastycznych , ćwiczyły w pobliskim lesie Pietrasze oraz jeździły na rowerach.

Celem obozów było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie siłowo-szybkościowo-wytrzymałościowe  do zbliżających się zawodów na nartorolkach: Mistrzostw Województwa w Sokółce, Mistrzostw Podlasia w Szelmencie, Mistrzostw Polski w Zakopanem, Mistrzostw Polski UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim, które rozgrywane będą  we wrześniu i październiku.

Wyjazd na obozy możliwy był dzięki uzyskaniu  przez kluby dotacji z Urzędu Miejskiego w Sokółce, Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Podlaskiej Federacji Sportu.

Piotr Zaręba, SkiTeam Sokółka


Zobacz również

Skip to content