Pożegnanie lata wcale nie musi być smutne

W piątek 28 sierpnia 2020 r. w bibliotece odbył się znakomity koncert zespołu Gałgan, który tworzą dwie wyjątkowe, niesamowite artystki – Ania i Kinga. W cudowny sposób połączyły swoje pasje, talent i wieloletnią przyjaźń tworząc magiczną miksturę: rozbawionych nutek, głośnych uśmiechów i niezwykłej energii uczestników.

Koncert zespołu Gałgan

Liderki tej wspaniałej grupy muzycznej otworzyły drzwi do świata muzyki, pełnego radosnych dźwięków, marzeń i fantazji… Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach , które stały się muzyczną podróżą i wakacyjną przygodą. W trakcie spotkania poznaliśmy odpowiedzi na różne interesujące pytania. Dowiedzieliśmy się: jak pachnie muzyka? czy można ją ubrać? jaki kolor mają dźwięki? Zobaczyliśmy nowe interesujące instrumenty muzyczne. Bohaterem zdarzenia został krokodyl, co lubił jeść lody. Mała myszka drapiąca melodyjnie w szafie również była naszym faworytem. Każdy poznał też losy szalonej kukurydzy…

W takiej bajkowej atmosferze mijały ostatnie wakacyjne zajęcia z biblioteką… Nie zabrakło zabawy przy muzyce, wspólnego śpiewania, spotkania z artystkami oraz chwili „słodkiego” odpoczynku , który zadziałał kojąco i relaksująco po wspaniałym, aktywnym występie. Wakacje się kończą, a Biblioteka działa „słonecznie” cały rok i „gorąco” zachęca do odwiedzin!

Zajęcia odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia.

Serię spotkań „Wakacje z Biblioteką” dofinansowała Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska oraz sponsorzy indywidualni.

Monika Szyszko
Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Sokółce


Zobacz również

Skip to content