Wakacje z Biblioteką 2020

W sierpniu, jak co roku, rozpoczęliśmy letnią przygodę z Biblioteką! W środę, 5 sierpnia zaprosiliśmy najmłodszych czytelników Oddziału dla Dzieci do wspólnej zabawy!

Spotkanie odbyło się zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia. Zachowany został reżim sanitarny (ograniczona liczba uczestników oraz obowiązkowe zapisy). Każdy rodzic/opiekun uczestnika zajęć zobowiązany był do zapoznania się z procedurą bezpieczeństwa dotyczącą pobytu na zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną. Dbając o zdrowie wszystkich zgromadzonych rozpoczęliśmy od sprawdzenia temperatury oraz dezynfekcji dłoni pracowników oraz gości. Po przeprowadzeniu odpowiednich procedur mogliśmy rozpocząć zabawę!

Zaczęliśmy od wysłuchania przepięknej bajki autorstwa W.J. Grimm pod tytułem „O rybaku i złotej rybce”. Bibliotekarka Monika Szyszko przedstawiła go w formie teatrzyku KAMISHIBAI. Jest to technika opowiadania, wywodząca się z Japonii wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Dzieci były oczarowane tą japońską formą sztuki opowiadania i ilustracji. Następnie odbyły się zajęcia animacyjne, które przeprowadziła Kinga Bobienko, występująca pod pseudonimem artystycznym „Ence-Pence”. Kinga zabrała dzieci do krainy morskich fal, gdzie mogły spotkać złotą rybkę. Każdy uczestnik zajęć mógł stworzyć, złapać lub znaleźć swoją złotą rybkę.

Po zabawach ruchowych z animatorem dzieci wspólnie z bibliotekarkami stworzyły własne akwarium i zapełniły je pięknymi, kolorowymi rybkami! Po tych atrakcjach mogły w końcu odpocząć na kocyku tworząc morskie kolorowanki lub poczytać ciekawe książki, które można oczywiście wypożyczyć w naszej bibliotece.

I tak właśnie rozpoczęły się „Wakacje z Biblioteką” – zadowoleni i pełni wrażeń czekamy na kolejne zajęcia! Już we wtorek 11 sierpnia zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat na spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci
Katarzyną Janowicz-Timofiejew. Zachęcamy serdecznie do śledzenia naszej strony na Facebooku – znajdziecie tam Państwo szczegóły dotyczące naszych zajęć.

Dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej oraz sponsorom indywidualnym za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy sprawić radość najmłodszym sokółczanom.

Monika Szyszko


Zobacz również

Skip to content