Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Maj to bardzo ważny miesiąc dla bibliotekarzy – 8 maja biblioteki obchodzą swoje święto czyli Dzień Bibliotekarza. Dzień ten rozpoczynał trwający w całej Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, w który sokólska biblioteka z chęcią się włączyła.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem „ZASMAKUJ W BIBLIOTECE”. Obfitował on w wiele wydarzeń, które z powodu pandemii odbyły się w wirtualnej przestrzeni. Na funpage biblioteki głównej oraz w filiach każdego dnia publikowane były ciekawe posty i aktywności online dla dzieci i dorosłych.

Dzień Bibliotek

Wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy organizowane dla czytelników. „Pokaż nam swoją biblioteczkę” – tak brzmiał tytuł konkursu facebookowego dla dorosłych. Miłośnicy książek z chęcią umieszczali zdjęcia domowych biblioteczek jak również zbiorów swoich pociech. Niesamowicie to ucieszyło bibliotekarki i zmotywowało do rozdania dodatkowych nagród! Cieszy, że dzieci wynoszą z domu tak wspaniałe, godne naśladowania wzorce!

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbył się konkurs pod hasłem „Moja laurka dla biblioteki”. Skierowany był do dwóch grup wiekowych. Udział mogły wziąć dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniowie kl. I – III szkoły podstawowej z gminy Sokółka.

Prace i życzenia były prześliczne i ciężko było wybrać tylko trzy z każdej kategorii! Po długich obradach komisja zdecydowała się przyznać nagrody następującym osobom:

Kategoria wiekowa 5-6 lat:

  • I miejsce – Maria Andrukiewicz
  • II miejsce – Aleksandra Gieniusz
  • III miejsce – Sebastian Puciłowski

Kategoria wiekowa 7-10 lat:

  • I miejsce – Paweł Łowczecki
  • II miejsce – Dawid Jarończyk
  • III miejsce – Aleksandra Borys

Wyróżnienia: Kamil Szyszko, Ewelina Łapicz, Maria Czajkowska, Kacper Borkowski, Kacper Julian Szyszko, Krystian Pezowicz, Monika Kułak, Jakub Oliwier Szyszko.

Wszystkie osoby otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia.

Biblioteka Publiczna dziękuje serdecznie wszystkim osobom, które wzięły udział w naszych konkursach oraz odwiedzają naszą bibliotekę i funpage na Facebooku! Wygranym gorąco gratulujemy!

Świetnie, że udało się zachęcić mieszkańców do zasmakowania w książkach. Słodkie i pikantne romanse, krwiste kryminały i horrory, delikatna i wykwintna poezja, literatura fantasy doprawiona szczyptą magii, klasyczne smaki literatury pięknej – to wszystko czeka w progach biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Sokółce szykuje też niespodziankę na czerwiec – nadchodzący Dzień Dziecka oraz Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wspaniała okazja, by zrobić coś wspólnie i spotkać się online. Zachęcamy serdecznie do śledzenia strony biblioteki na Facebooku.

Za wspaniałe nagrody dla dzieci Biblioteka Publiczna w Sokółce dziękuje SPONSOROM:

  • PSS Społem Jaskółka
  • SERVIRE Adam Kozłowski
  • Kolorowy DOM P.U.H. Henryk Mosiejko.

(BG) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content