Już nie tylko szyją maseczki

Nieformalna grupa “Sokółka szyje maseczki”, która działa na rzecz Sokólskiego szpitala, różnych instytucji oraz mieszkańców już nie tylko szyje. W grupie działają osoby o wielkich sercach, którym los ludzi, zwierząt i przyrody nie jest obojętny.

Na zdjęciu strażacyGdy tylko dowiedziały się o dramacie w Biebrzańskim Parku Narodowym od razu, zorganizowały zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl oraz zbiórkę żywności, środków do dezynfekcji i opatrunkowych, by spieszyć na pomoc ratującym park strażakom. Zbiórka trwała 2 dni. W tej akcji grupie szyjącej pomagali również członkowie grupy Złombol Żuliki Sokółka. W drugim dniu zbiórki okazało się, że ludzi o dobrym sercu nie brakowało i nad Biebrzę spłynęło mnóstwo materiałów i żywności. Stąd też wydano komunikat o wstrzymaniu przyjmowania środków ze zbiórek. W związku z tym Grupa postanowiła pomóc strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starowlanach przekazując zebrane materiały.

Grupa “Sokółka szyje maseczki” dziękuje bardzo wszystkim, którzy wsparli zbiórkę- zebrano 680 zł, podarowali żywność i środki do dezynfekcji. To ludzie i instytucje wielkiego serca:
– piekarnia Szomko
– Stara Szkoła
– Karczma pod Sokołem
– Złombol Żuliki Sokółka
– mieszkańcy sołectwa Wierzchjedlina
– członkowie grupy “Sokółka szyje maseczki”
– oraz wielu innych ludzi dobrej woli, którzy wsparli akcję.

To już kolejna akcja pomocowa grupy, która zawiązała się w połowie marca i pragnie nieść dobro i pomoc wszędzie tam gdzie jest ona potrzebna. Do dnia dzisiejszego grupa liczącą ok. 30 osób uszyła w sumie 4782 maseczek. Trafiły one do Sokólskiego szpitala, różnych instytucji i wszystkich tych, którzy o takie maseczki prosili. Grupa działa całkowicie w ramach wolontariatu, za uszyte maseczki nie trzeba płacić. No chyba że uśmiechem, który w tych trudnych czasach jest tak potrzebny. Grupa planuje kolejne przedsięwzięcia. Matki, żony, kobiety pracujące na co dzień zawodowo, z wielkim sercem do drugiego człowieka, otwarte są na to by pomagać i poświęcać temu każdą wolną chwilę.

#jestakcjajestreakcja

E.P.


Zobacz również

Skip to content