Dzień pełen niespodzianek

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Sokólskim Ośrodkiem Kultury zaprosili panie z miasta i gminy Sokółka do udziału w licznych atrakcjach z okazji Dnia Kobiet. Zaplanowane na niedzielę 8 marca 2020 roku spotkania zorganizowano w Kawiarni „Lira” i kinie „Sokół”.

Zdjęcie grupowe

Na panie, które zdecydowały się tego dnia przyjść przed południem do Kawiarni „Lira”, czekały liczne niespodzianki. Każda z uczestniczek spotkania miała okazję wykonać własnoręcznie korale. Warsztaty prowadził Dariusz Gołębiewski, czyli Pan Koralik. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, przed którą uczestniczki spotkania pozowały do pamiątkowych zdjęć. W kawiarni odbyła się też pogadanka z sokółczanką Joanną Szyłak, która opowiedziała o swojej chorobie nowotworowej i jej konsekwencjach. Kulinarne przysmaki przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Smolanki.

Kolejne niespodzianki przygotowano w kinie „Sokół”. Wśród nich było stoisko, gdzie znana sokólska wizażystka Justyna Sienkiewicz wykonywała dla wszystkich chętnych makijaże. Do zrobienia sobie portretowych zdjęć zachęcali zebranych członkowie Stowarzyszenia Oczy Podlasia. Nie zabrakło też stoiska edukacyjno – informacyjnego z zakresu profilaktyki nowotworowej z Białostockiego Centrum Onkologii. Były też stoiska z kosmetykami i biżuterią. Uczestniczki spotkania mogły też spróbować słodkości, jakie przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Kamionki. Rozstrzygnięto również loterię fantową.
Spotkanie zakończyło się projekcją filmu „Małe kobietki”.

Sponsorem głównym Dnia Kobiet w Sokółce była Fundacja Santander Bank Polska.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Skip to content