Lutowe atrakcje w bibliotece

W lutym 2020 r. na czytelników Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce czekało mnóstwo atrakcji.

Na początku miesiąca biblioteka gościła grupy „Różyczek” oraz „Sasanek” z Oddziału Specjalnego w Przedszkolu nr 5 z paniami: Lucyną Śliżewską, Martą Drożdżewicz oraz Sylwią Halicką. W trakcie zajęć zorganizowanych z okazji Dnia Języka Ojczystego dzieci miały okazję poznać bajki z dzieciństwa dziadków. Po wysłuchaniu historii przystąpiliśmy do wspólnego budowania pięknego zamku z klocków dla samej królowej Bałaganiary. Udało się stworzyć ogromną wieżę!

Zajęcia w biblioteceKolejnymi gośćmi była grupa „Kolorowych Akwarelek” z Przedszkola nr 1. Dzieci wzięły udział w zajęciach pt.: „Bezpieczna zima”. Goście mieli okazję wspólnie z paniami bibliotekarkami poznać dyscypliny sportowe uprawiane zimą oraz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego szaleństwa. W kolejnej części zajęć dzieci obejrzały prezentację dotyczącą bezpiecznego zachowania podczas zimowej zabawy. Zwróciliśmy uwagę na to, że nie można bawić się blisko jezdni, rzucać w samochody śnieżkami czy chodzić po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Uczestnicy mieli również okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, gdy przebywają sami w domu. Nie zabrakło również wspólnej zabawy i powodów do uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie dzieciom oraz paniom: Ewie Augustowskiej, Justynie Sańko oraz Irenie Kiewel.

Pod koniec lutego bibliotekę odwiedziła klasa II Szkoły Podstawowej nr 1 z wychowawczynią Katarzyną Wysztygiel. Uczniowie wzięli udział w zajęciach pt.: „Od hieroglifów do Internetu”. W trakcie spotkania mieli okazję poznać historię książki, pierwsze pismo, jej rozwój, od przekazów ustnych, aż do ery e-booków. Z wielkim zaciekawieniem obejrzały prezentację, w której umieszczone zostały wszystkie etapy ewolucji książki. W trakcie spotkania przypomnieliśmy sobie o obchodzonym niedawno Dniu Bezpiecznego Internetu i obejrzeliśmy tematyczne filmiki, nawiązujące do ostrożnego poruszania się po sieci. Na zakończenie zajęć uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Po otrzymaniu szablonów książek oraz wiersza, zabrali się do zabawy w ilustratorów. Cóż za wspaniałe prace powstały!

Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce dziękuje wszystkim gościom i zaprasza na kolejne spotkania.

Zajęcia przeprowadziły bibliotekarki: Jadwiga Słoma i Marta Marcinkiewicz.


Zobacz również