Charytatywny Wieczór Darczyńców

22 lutego 2020 r. w sali Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury odbył się “Charytatywny Wieczór Darczyńców” pod patronatem Burmistrz Sokółki Pani Ewy Kulikowskiej

Wieczór darczyńców 2020

Wieczór rozpoczął się przywitaniem gości przez Prezes Zarządu Marię Talarczyk. Udział w koncercie wzięły organizacje pozarządowe jak i prywatne osoby, między innymi:
Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku”, Klub Żeglarski ,,Żagiel”, „Związek Tatarów Rzeczpospolitej Polskiej” oddział Bohoniki, KGW ze wsi Lipina, MGOK – Dąbrowa Białostocka, GOAKIR w Szudziałowie, oddział terenowy PZERiI.

 

 

Pani Maria Talarczyk złożyła podziękowania wszystkim darczyńcom Sokólskiego Funduszu Lokalnego oraz osobom , które przekazały najwięcej 1% podatku na rzecz Fundacji. Szczególne podziękowania i kwiaty Zarząd Fundacji SFL złożył osobom, które wspierały Fundację SFL, która to fundacja rozpoczęła swoją działalność dokładnie 1 kwietnia 2000 r., czyli mija już 20 lat od jej powstania. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się m.in:
-Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska
-Zastępca Burmistrza Pan Adam Kowalczuk
– Pan Mieczysław Baszko
– Pani Barbara Sawicka
– Pani Lila Asanowicz

Po podziękowaniu wszystkim obecnym gościom, odbył się spektakl przedstawiony przez koło teatralne Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce pt. „ Czterech rozbójników i Alibaba”. Następnie goście wzięli udział w I części „Dużej Licytacji” prac lokalnych darczyńców poprzedzonej informacją o nich oraz ich eksponatach przeznaczonych do licytacji , a także krótki opis o działalności Fundacji ,,SFL” i przeznaczeniu dochodów z koncertu. Licytację prac przeprowadziła Pani Agnieszka Kozakiewicz. W czasie przerwy gości bawił zespół wokalny „Azalisz” pod kierownictwem Elżbiety Jancewicz z Warszawy. Wykwintne dania tatarskiej kuchni przygotował Pan Maciej Szczęsnowicz. Zwieńczeniem „Wieczoru Darczyńców” był występ trio z klubu żeglarskiego „Żagiel” – Sokółka, którzy śpiewając szanty, porwali gości w wir tańca. Występujący artyści zostali obdarowani prezentami ufundowanymi przez Burmistrz Sokółki Panią Ewę Kulikowską. Przedstawiciele organizacji złożyli kwiaty i podziękowania Pani Marii Talarczyk za 20 lat pracy na rzecz Fundacji oraz pracy na rzecz wszystkich organizacji gminy Sokółka.

Z licytacji prac miejscowych malarzy, darowizn przekazanych przez różne zakłady i osoby prywatne zebrano 4150 złotych, środki te wzbogacą Program Działaj Lokalnie w postaci Grantów dla organizacji w Gminach : Sokółka, Szudziałowo, Dąbrowa Białostocka i Nowy Dwór. Największym powodzeniem w licytacji cieszyły się obrazy Pani Barbary Sawickiej oraz kolacje ze znanymi osobami, czyli z Panem Adamem Kowalczuk i Panem Mieczysławem Baszko.

Sponsorzy Wieczoru Darczyńców:

– Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
– Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce
– Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska
– Zastępca Burmistrza Pan Adam Kowalczuk
– Pan Mieczysław Kazimierz Baszko – Poseł
– Sokólski Ośrodek Kultury
– Zespół „Azalisz”
– Zespół teatralny „Zespół Szkół Rolniczych”
– Klub żeglarski „Żagiel”
– Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury- Dąbrowa Białostocka
– Warsztaty Terapii Zajęciowej – Dąbrowa Białostocka
– Środowiskowy Dom Samopomocy – Sokółka
– Bank Spółdzielczy – Sokółka
– Piotr Szałkowski – rzeźbiarz – Sokółka
– Barbara Sawicka – malarka – Sokółka
– Koło Gospodyń Wiejskich – Lipina
– Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji – Szudziałowo
– Adam Falkowski – Browar Harasimowicze
– Państwo Iwona i Eugeniusz Wiśniewscy – Kuryły
– Jaskółka PSS, Gama – Zbigniew Ganzke
– Salon piękności – Elżbieta Raube
– Kwiaciarnia „Maciejka”- Urszula Asanowicz – Sokółka
– Kwiaciarnia „Venus”
– Biuro Serwis – Marcin Dylewski
– Gminna Spółdzielnia „SCH” –Sokółka
– Wojciech Zajkowski – Pszczelarz
– Restauracja „Pod Sokołem” – „Ancypo Mizer” Sokółka
– Dawid Ostapkiewicz – Fotograf

Patroni medialni wieczoru:
– Nowiny Sokólskie
– isokolka.eu
– Sokolka TV

Fundacja SFL


Zobacz również