Kocie tańce, śpiewańce i czytańce

Plakat

Filia nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce z okazji Dnia Kota przygotowała serię atrakcji.

Na początek zaprosiła w swoje progi małą maskotkę Kici Koci, bohaterki poczytnych książek dla dzieci. Z jej pomocą biblioteka promowała w tym dniu zakupione nowości, zarówno te dla dzieci, jaki i dorosłych. Następnie bibliotekarki przygotowały mały pakiet promujący czytanie: przenośną biblioteczkę Kici Koci, prezentację jednej z książeczek Anity Głowińskiej, Kicia Kocia w bibliotece oraz medaliony fana Kici Koci.

Z tymi pomocami bibliotekarka z filii udała się do grupy Bocianów w Przedszkolu nr 2, gdzie zapoznała dzieci z pracą i funkcjonowaniem biblioteki oraz zaprosiła je do przeżycia ich własnej przygody z naszą placówką. Jesteśmy umówieni na rewizytę, podczas której przedszkolaki odwiedzą swoją nową przyjaciółkę, Kicię Kocię oraz staną się naszymi czytelnikami i dokonają u nas swoich pierwszych wypożyczeń.

Zwieńczeniem naszego świętowania Dnia Kota był „Koci karnawał” w Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3., który zaplanowaliśmy na 20 lutego. Bibliotekarka, Marta Wojewódzka-Szoda przeczytała napisany przez siebie na tę okoliczność wiersz pt. Koci karnawał, a potem zaczęła się zabawa – z dużym zaangażowaniem przygotowaliśmy własne kocie maski karnawałowe i … zaczęły się kocie tańce i „śpiewańce”! Było radośnie, skocznie i baaardzo miaukliwie! Dzieci obiecały odwiedzić bibliotekę, by zapoznać się z kocim tematem w literaturze. Czekamy na nie z niecierpliwością!

Za ogromne wsparcie w przygotowanie i prowadzenie zajęć dziękujemy paniom ze świetlicy: Ewie Harasimowicz, Jolancie Paruk oraz Danucie Szczesiul oraz Przedszkolance z Przedszkola nr 2, Agnieszce Lubeckiej.

Bibliotekarki Filii nr 1 w Sokółce

Skip to content